AZS Gdańsk

Kolejne medale AMP dla naszych!

W kolejnych odsłonach Akademickich Mistrzostwach Polski z dobrej strony pokazały się reprezentacje z naszego środowiska. W Rzeszowie podczas Finału AMP w Tenisie Stołowym na podium stanęły reprezentantki Uniwersytetu Gdańskiego i Politechniki Gdańskiej. W turnieju rozgrywanym w dniach 25-27.10.2020 na podkarpaciu w najlepszej czwórce znalazły się tenisistki stołowe UG zdobywając jednocześnie brązowe medale w typie uniwersytetów. W rywalizacji panów na 7. miejscu w klasyfikacji generalnej znaleźli się zawodnicy Politechniki Gdańskiej, którzy jednocześnie zdobyli brązowe medale uczelni technicznych.

W dniach 25-28 w Krakowie rozgrywany był Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Z naszego środowiska wśród najlepszych wystąpiły reprezentacje Politechniki Gdańskiej i AWFiS Gdańsk. Oba zespoły wrócił do Trójmiasta z medalami w swoich typach. Siatkarze AWFiS Gdańsk uplasowali się na 9. miejscu w klasyfikacji generalnej i zdobyli złote medale w rywalizacji „AWF”. Zawodnicy Politechniki Gdańskiej w krakowskim finale zajęli 10. miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobyli srebrne medale w typie uczelni technicznych.

W rywalizacji Akademickich Mistrzostwach Polski do rozegrania zostały trzy dyscypliny – aerobik, szachy i ergomtetr wioślarski. Aktualnym liderem klasyfikacji jest Politechnika Gdańska, która ma ogromną szansę na historyczny sukces. W pierwszej dziesiątce jest też drugi nasz reprezentant – Uniwersytet Gdański, który zajmuje aktualnie znakomite 6. miejsce.