AZS Gdańsk

Raport Ligowy 01.02.2021

Najważniejsze wydarzenia weekendu w cotygodniowym raporcie ligowym:
– zwycięstwo koszykarek DGT AZS Politechniki Gdańskiej w Energa Basket Liga Kobiet
– minimalna porażka koszykarek AZS Uniwersytet Gdański z liderem rozgrywek SKK Polonia Warszawa– od 3:0 do 3:3 czyli zgubiony punkt futsalistów AZS UG Futsal w z KS Gniezno
Szczegóły poniżej
Energa Basket Liga Kobiet
DGT AZS Politechnika Gdańska – CTL Zagłębie Sosnowiec 94:81 (29:17, 26:16, 23:22, 16:26)
Nagranie z meczu – TV COM
Koszykarki DGT AZS Politechnika Gdańska  prowadziły przez całe 40 minut spotkania, a momentami przewaga wynosiła już nawet 33 punkty! W drużynie z Gdańska  najskuteczniejsza była  Jazmine Davis, która zdobyła 23pkt i miała 12 zbiórek ponadto dwucyfrowe zdobycze punktowe zanotowały Hamblin (19pkt, 17zb), Rymarenko (15), Pyka (15) i Koc (12), zaś Bujniak dołożyła 8 „oczek”, a Šcekić 2
Tekst: PG

I liga Futsalu Mężczyzn
KS – Gniezno – AZS Uniwersytet Gdański 3 : 3 (1 : 3)

Krótko o meczu:

– Zaczęliśmy dobrze, prowadziliśmy, mieliśmy kolejne sytuacje, ale ich nie wykorzystaliśmy, a to się potem zemściło. Drużyna z Gniezna pokazała, że każdy w tej lidze walczy, a utrata koncentracji może mieć bardzo bolesne konsekwencje – powiedział po meczu w Gnieźnie grający trener AZS UG Wojciech Pawicki, co stanowi chyba najlepsze podsumowanie spotkania 17. kolejki grupy północnej I ligi.

Akademicy rzeczywiście rozpoczęli świetnie i po golach Kewina Sidora i Macieja Urtnowskiego prowadzili po 4 minutach gry 2:0. Tuż przed przerwą rzut karny na bramkę zamienił Piotr Wardowski i zrobiło się 3:0, a gol gospodarzy „do szatni” dał miejscowym drugi oddech.

Mieliśmy kolejne okazje na podwyższenie wyniku, ale brakowało skuteczności. Po połowie godziny gry straciliśmy gola po kontrze zespołu z Gniezna, a w końcówce gospodarze wykorzystali nasz błąd w obronie i doprowadzili do wyrównania. Zagraliśmy va banque, wycofaliśmy bramkarza, grając w przewadze w polu oddaliśmy jeszcze dwa strzały, ale wyniku już nie udało się zmienić. Co więcej, rywale mieli szansę trafić do pustej bramki, na szczęście piłka nie wpadła. To dla nas ważna lekcja. Znowu gonimy lidera, jak przez większość sezonu, zamiast uciekać reszcie stawki – podsumował spotkanie Wojciech Pawicki.

Teraz Akademików czekają naprawdę intensywne dni. W piątek spora część drużyny rusza do Torunia na półfinał Akademickich Mistrzostw Polski. Niedzielny wieczór to już mecz ligowy, a do Gdańska przyjedzie TAF Toruń. Czasu na odpoczynek nie będzie zbyt dużo, bo w kolejną środę, 10 lutego gdańszczanie w Ełku zagrają spotkanie 1/16 finału Halowego Pucharu Polski. Będzie się działo!

Tekst: Michał Faran/ AZS UG

I liga Koszykówka Kobiet
AZS Uniwersytet Gdański – Polonia Warszawa 67:69 ( 15:12, 19: 16, 19:18, 14:23)

Nagranie z meczu TUTAJ

Padła twierdza Kołobrzeska
Niestety po bardzo dobrym spotkaniu przegrywamy z liderem grupy A – SKK Polonią Warszawa 67-69. Zespół gości prowadził na początku 2-0 i na końcu ;( reszta spotkania to prowadzenie naszych dziewczyn , które pełne energii podeszły do dzisiejszego spotkania. Niestety ze względu na kwarantannę nie mogła pomóc nam w dzisiejszym meczu Karina Szczurewska. Pod nieobecność pani kapitan bardzo dobrze na rozegraniu uzupełniały się Maja Haponik i Agata Stępień. Bardzo dobrze grały Angelika Kuras i pierwszy raz na naszej hali Izabella Tkacz. Warto dodać że po raz pierwszy w tym sezonie było to wyrównane spotkanie na Kołobrzeskiej. Szkoda, że kończymy mecz porażką. Rehabilitacja już w piątek wtedy podejmiemy w zaległym spotkaniu z SMS Basket Aleksandrów Łódzki.
AZS Uniwersytet Gdański – SKK Polonia Warszawa 67-69
Agata Stępień 13 pkt , Kinga Bączek 12pkt, Jastina Kosalewicz 10pkt, Izabella Tkacz 8pkt, Anna Przyszlak 8pkt, Maja Haponik i Angelika Kuras 6pkt, Żaneta Szcześniak 4pkt, Natalia Ławicka 0pkt.

Tekst: Tomasz Brenk /AZS UG