AZS Gdańsk

Raport ligowy 08.02.2021

Kolejny ligowy weekend  za nami. Bilans zwycięstwa – koszykarek AZS Uniwersytet Gdański i koszykarzy Politechniki Gdańskiej, porażka futsalistek AZS UG i remis męskiej drużyny AZS UG. Poniżej wyniki i relacje.

I liga Koszykówka Kobiet

AZS Uniwersytet Gdański – UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 74:49 (16:14, 18:12, 25:15, 15:8)

Agata Stępień 24 pkt ( 6/15 za 3pkt ) Jastina Kosalewicz 19 pkt ( 14 zbiórek) Kinga Bączek 11pkt, Żaneta Szcześniak 9pkt (12 zb) Natalia Ławicka 6pkt Izabella Tkacz 3pkt, Anna Przyszlak 2 pkt i Maja Haponik bez punktu.

ZOBACZ RETRANSMISJE MECZU NA KANALE YOUTUBE

W zaległym spotkaniu 1 ligi kobiet AZS Uniwersytet Gdański pokonał UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 74-49. Niestety ze względów zdrowotnych w naszym zespole nie wystąpiły Karina Szczurewska , Angelika Kuras i Agnieszka Ostrowska. Pierwsza kwarta to wyrównana gra i minimalne zwycięstwo 16-14. Zespół prowadzony przez Włodzimierza Augustynowicza dopiero w drugiej kwarcie odskoczył młodym zawodniczkom z Aleksandrowa Łódzkiego i na przerwę schodziliśmy z 10 punktową zaliczką. Trzecia i czwarta kwarta już pod dyktando akademiczek i końcowy rezultat 74-49 dla AZS UG. Gratulacje dla zespołu z Aleksandrowa za dobrą postawę, średnia wieku zawodniczek UKS Basket to 18 lat.
Do końca rundy zasadniczej pozostały dwa spotkania które zadecydują o końcowej tabeli. Wyjazd do Olsztyna i mecz u siebie z Pruszkowem przy dwóch zwycięstwach może pozwolić na zajęcie 3 miejsca w grupie A. Trzymamy kciuki  i mamy nadzieję, że plan ten zostanie zrealizowany.

Ekstraliga Futsalu Kobiet

Unifreeze Górzno – AZS Uniwersytet Gdański 7:2

Zobacz mecz na profilu klubu

I Liga Futsalu Mężczyzn

AZS Uniwersytet Gdański – TAF Toruń 3:3 (1:1)

Relacja z  meczu na stronie azsugfutsal.pl

Zobacz retransmisje meczu na KP SPORT

II Liga Koszykówki Mężczyzn

Politechnika Gdańska – Ogniwo Szczecin 89:72 (18:18, 28:16, 22:12, 21:26)

Drugoligowi Koszykarze Politechniki Gdańskiej pokonują na własnym parkiecie

Ogniwo Szczecin 89:72
Po wyrównanej pierwszej kwarcie (18:18), w kolejnych odsłonach meczu gdańszczanie w pełni kontrolowali to spotkanie i odnieśli pewne, dziewiąte zwycięstwo w lidze.
Wysokie, momentami ponad 20 punktowe prowadzenie pozwoliło trenerowi Perzanowskiemu na pewien komfort. Na boisku pojawili się w tym spotkaniu wszyscy obecni na ławce rezerwowych zawodnicy, a każdy z nich wykorzystał swoją szansę wpisując się na listę strzelców. Najskuteczniejszy był Błażej Czerniewicz, który zdobył 19 punktów.
W zespole PG punktowali: Czerniewicz 19, Wąsowicz 14, Rzepkowski 11, Cebula 10, Gulczyński 8, Kulis 8, Marchlewski 6, Przyludzki 4, Zalewski 3, Lebiedź 2, Gładikowski 2, Pilski 2
Tekst: Sportowa Politechnika