Cheap NFL Jerseys Free Shipping Rowerowy Potop AZS

stena

 

Laczpol LOGO

Rowerowy Potop AZS | 13.03.15

 

 

 

Mamy wielką przyjemność ogłosić kolejne 3 odsłony Rowerowego Potopu AZS :)

Zalejmy Szwecję rowerami! Przyłącz się do wspólnej akcji AZS oraz Stena Line i rzuć się za morze – ze swoim jednośladem :)

Dla każdego, bez względu na wiek i umiejętności znajdzie się świetna trasa - zgłoś się do Potopu, a przeżyjesz rowerową przygodę! Przed Tobą dwie noce zabawy na statku Stena Line i cały dzień na aż sześciu trasach rowerowych przygotowanych przez AZS. Na statku wypoczniesz w wygodnej kabinie i odbudujesz zapas kalorii. Rano czeka na Ciebie śniadanie – obfity szwedzki stół. Wieczorem dla rowerzystów przygotowaliśmy dania w specjalnej cenie - od 20 zł!

Z sześciu tras możesz wybrać tę, która najbardziej odpowiada Twojemu doświadczeniu i kondycji. Jeśli nie chcesz zbyt się forsować, polecamy 45 km rowerowego spaceru po mieście, a jeżeli lubisz wyzwania, wybierz trasy 60, 75, 95 lub nawet 100 km!

 

Partner imprezy:
AZS Akademicki Związek Sportowy

--------------

Rejs z 2 noclegami na statku i całym dniem w Szwecji na rowerze.
Wypłynięcia: 10, 17 i 24 maja 2015 (niedziela)

W cenie od 229 zł* na osobę:
- rejs promem;
- transport roweru do Szwecji i z powrotem;
- rozrywka na pokładzie, w tym dyskoteka;
- śniadanie w formie szwedzkiego stołu;
- miejsce w kabinie 2-os. z łazienką (2 noclegi);
- jedna z 6 tras rowerowych (cały dzień);
- pamiątkowa koszulka;
- ubezpieczenie NNW i KL.

*do ceny dochodzi dopłata ekologiczna SECA

----

Trasy:

 

Trasa biała: 40 km, spacer po mieście + opcjonalnie wyspa Aspö,

 

45 km relaksu -zwiedzisz Karlskronę i jej najważniejsze atrakcje: Kościół Admiralicji, dzielnicę Björkholmen, centrum. Jeżeli starczy Ci sił i czasu możesz skorzystać z bezpłatnego promu i dostać się na wyspę Aspö, gdzie odwiedzisz twierdzę Drottningskar.

 

Trasa żółta: 45 km z rejsem statkiem +opcjonalnie 6 km rezerwat dębów na Knösö

 

Po przejechaniu trasy przez główne wyspy centrum Karlskrony, wracamy statkiem w okolice terminalu. Będzie to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć przepiękny archipelag Karlskrony z perspektywy wody. Dla tych, którzy chcą czegoś więcej, przygotowaliśmy dodatek: krótką pętlę na półwyspie Knösö, gdzie znajduje się rezerwat dębów. Niezwykłe, poskręcane drzewa wyrastają niemal ze skał wybrzeża. Warto to zobaczyć.

 

Uwaga – trasa dodatkowo płatna 100 zł (opłata za przewóz rowerzysty i roweru statkiem)

 

Trasa niebieska: 60 km trasa widokowa zachodnia

 

Trasa wzdłuż wybrzeża szkierowego, wiedzie mostami i groblami między licznymi wyspami. Oprócz widoków zobaczysz też Hjortahammar – cmentarzysko z epoki wikingów. Południowy kraniec wyspy Almö oraz grobla prowadząca na wyspę Hasslö ukazują całe piękno przyrody archipelagu wokół Karlskrony (1650 wysp!). Po prawej stronie grobli znajdziesz twierdzę marynarki Västra Hästholmen.

 

Trasa zielona: 75 km, trasa widokowa + opcjonalnie centrum Karlskrony

 

Nieco dłuższa, malownicza trasa wzdłuż wybrzeża szkierowego, przez kilka wysp. Trasa będzie wymagać trochę kondycji, ponieważ przejeżdżamy przez parę mostów nad morskimi cieśninami. Po drodze piękne widoki na archipelag. Dojeżdżamy aż na przylądek Finskan z widokiem na twierdzę Kungsholmen. Dla tych, którym 75 km to mało, istnieje możliwość wydłużenia trasy o rowerowe zwiedzanie centrum.

 

Trasa czerwona: 90 km trasa zabytkowa

 

Trasa wiedzie dobrze utrzymanymi drogami asfaltowymi. Tempo przejazdu będzie szybkie i dzięki temu jesteśmy w stanie odwiedzić wiele zabytkowych miejsc i kilka miejscowości. Zobaczymy kamienny kościół z XII wieku w Edestad, cmentarzysko wikingów Hjortsberga, słynny park zdrojowy w Ronneby a także centrum tego malowniczego miasta. 

 

Trasa bordowa: 100 km wzdłuż wybrzeża 

 

Malownicza trasa wzdłuż szkierowego wybrzeża, prowadząca do Kristianopel – najmniejszego miasta Szwecji. Przemierzysz dystans około stu kilometrów poprzez urokliwą szwedzką prowincję. Na trasie zobaczysz typowe szwedzkie drewniane domki oraz dobrze poznasz szwedzką przyrodę – droga wiedzie tuż nad brzegiem morza.