Cheap NFL Jerseys Free Shipping IV Otwarte Akademickie Mistrzostwa Pomorza w Strzelaniach Pneumatycznych - wyniki

stena

 

Laczpol LOGO

IV Otwarte Akademickie Mistrzostwa Pomorza w Strzelaniach Pneumatycznych - wyniki | 15.05.17

 

W sobotę 6 maja w Lęborku odbyły się IV Otwarte Akademickie Mistrzostwa Pomorza w Strzelaniach Pneumatycznych. Do rywalizacji w strzelaniach z karabinu i pistoletu pneumatycznego przystąpili studenci z województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego. 

 

W karabinie pneumatycznym mężczyzn najlepszy okazał się Adam DOBOSZ z Politechniki Gdańskiej, który osiągnął wynik 401 ptk., tuż za nim uplasował się Mateusz KEMPA, również z Politechniki Gdańskiej, zaś trzecie miejsce wywalczył Tomasz SERWACKI z Akademii Morskiej w Szczecinie.

 

Wśród kobiet startujących w karabinie pneumatycznym bezkonkurencyjna okazała się Diana MALOTKA-TRZEBIATOWSKA (wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, uczestniczka Mistrzostw Europy), która wywalczyła złoto z wynkiem 411,7 ptk. Na drugim miejscu stanęła Agata WRUK, Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, a trzecie miejsce wywalczyła reprezentantka Uniwersytetu Gdańskiego, Magdalena KLIŃSKA.

 

 (I Adam DOBOSZ, II Mateusz KEMPA, III Tomasz SERWACKI)

 

(I Diana MALOTKA-TRZEBIATOWSKA, II Agata WRUK, III Magdalena KLIŃSKA)

 

W konkurencjach pistoletowych najlepsza wśród kobiet okazała się Agata WRUK (Medalistka Mistrzostw Polski) z wynikiem 363 ptk. Następne miejsca to kolejno Wiktoria SZKWAREK (Akademia Morska w SZCZECINIE), Diana MALOTKA-TRZEBIATOWSKA (Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni). Wśród mężczyzn najwyższe miejsce na podium wywalczył Mateusz BARTOSIK (Politechnika Koszalińska) z wynikiem 359ptk. Tuż za Mateuszem był Marcin FIDALA, a na trzecim miejscu uplasował się Mateusz KEMPA (Politechnika Gdańska).

 

( I Agata WRUK, II Wiktoria SZKWAREK, III Diana MALOTKA-TRZEBIATOWSKA)

 

 (I Mateusz BARTOSIK, II Marcin FIDALA, III Mateusz KEMPA)

 

W klasyfikacji drużynowej I miejsce wywalczyła Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni, II miejsce Politechnika Gdańska, zaś III uzyskała Akademia Morska w Szczecinie.

 

 

 

Dodatkowo została rozegrana konkurencja o „Najlepszy Strzał” - każdy z uczestników musiał oddać dwa strzały z karabinu pneumatycznego o przyrządach otwartych, z czego najlepszy wynik brał udział w klasyfikacji. Najlepszym strzelcem tej konkurencji został Mariusz KRUPIŃSKI, który został nagrodzony pamiątkową statuetką.

 

 

Już po raz 4 mogliśmy się spotkać, postrzelać, a przy tym bardzo dobrze się bawić na Otwartych Akademickich Mistrzostwach Pomorza. W imieniu organizatora serdecznie dziękuję za tegoroczną edycję i zapraszam za rok, już na V odsłonę tych zawodów. 

 

Marcin Fidala