AZS Gdańsk

Za nami kolejka pełna kluczowych meczów na szczycie!

To była zdecydowanie najbardziej emocjonująca runda AZS Edu Esports w sezonie 2020/2021. W każdej grupie obu dywizji mierzyły się ze sobą zespoły bezpośrednio rywalizujące o awans zarówno do kolejnej fazy, jak i na europejskie University Esports Masters.

LEAGUE OF LEGENDS

W grupie pierwszej przez długi czas przewodziła drużyna Uniwersytetu Gdańskiego, ale tuż za jej plecami czaiła się ekipa obrońców tytułu z Akademii Górniczo-Hutniczej. Studenci z Krakowa mieli już za sobą jedną kolejkę pauzy, przez co dopiero w bezpośrednim starciu mieli okazję przeskoczyć rywali z Pomorza. Stało się tak w miniony czwartek – choć nie było łatwo, reprezentanci AGH pokonali rywali 2:0 i zapewnili sobie miejsce gwarantujące baraże o University Esports Masters na jedną rundę przed końcem fazy jesiennej.

Grupa druga przyniosła nam El Clasico esportowej sceny akademickiej – Politechnika Wrocławska podjęła Politechnikę Gdańską w meczu kolejki. Dwukrotni mistrzowie Edu Esports tym razem musieli uznać wyższość drużyny z Gdańska, która – podobnie jak AGH – ma już w kieszeni walkę o europejskie rozgrywki. Jak to ujął komentujący to spotkanie Wojtek “Bezi” Wróbel – Politechnika Gdańska, pierwszy raz w historii ligi, wygląda jak zespół, który może… nie zająć drugiego miejsca. Drużyna Karola „Konektiva” Wojciechowskiego meldowała się bowiem we wszystkich dotychczasowych finałach Edu Esports, ale każdy z nich przegrywała. Czy w tym sezonie faktycznie dopną swego?

Bardzo ważny mecz został rozegrany także w grupie trzeciej. Liderzy z Politechniki Krakowskiej podzielili się punktami z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych, co utrzymuje ich na pierwszej lokacie. Problem jednak w tym, że dla popularnych “Smoków PK” było to już ostatnie spotkanie fazy jesiennej, podczas gdy PJATK ma jeszcze przed sobą jednego rywala, będąc tylko punkt od pierwszego miejsca w tabeli. Ostatniego uczestnika baraży o awans na UEM poznamy zatem w tym tygodniu.

COUNTER-STRIKE

Kolejny mecz na szczycie oglądaliśmy w grupie pierwszej dywizji CS:GO. Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych skutecznie obroniła fotel lidera w starciu z Politechniką Śląską (16-14 na Nuke, 16-13 na Trainie), z czego ucieszyli się także studenci Akademii Górniczo-Hutniczej. Podczas gdy zawodnicy ze Śląska rozegrali już wszystkie mecze fazy jesiennej, mający tyle samo punktów Krakowianie zawalczą o punkty jeszcze dwukrotnie. Gwarantowane miejsce w fazie wiosennej stoi więc przed nimi otworem.

Bardziej wyrównanie sytuacja prezentuje się w grupie drugiej. Remis Politechniki Krakowskiej z Politechniką Gdańską (14-16 na Mirage’u, 16-14 na Overpassie) gwarantuje, że o pierwsze miejsce w tym tygodniu zawalczą “Smoki PK” oraz studenci Uniwersytetu Warszawskiego. Gdańszczanie rozegrali już bowiem swój ostatni mecz i mają łącznie 12 punktów, a wspomniani zawodnicy z byłej i aktualnej stolicy zgarnęli ich jak dotąd po 13.

Najwięcej wydarzyć się może jeszcze w grupie trzeciej. Podział punktów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i Akademii Leona Koźmińskiego (20-22 na Mirage, 16-14 na Trainie) nie zmienił ich pozycji w tabeli – odpowiednio trzeciej i drugiej. ALK w tej fazie już jednak nie zagra, a ich 11 punktów jest w zasięgu Akademii Techniczno-Humanistycznej, która w ostatniej może zaatakować z czwartej lokaty. Zwycięstwo z gdańską WSB w dałoby drużynie z Bielska-Białej trzecie miejsce, co zapewnia udział w barażach o fazę wiosenną. Mogą awansować nawet na miejsce drugie, ale pod warunkiem, że w ostatniej rundzie słabe spotkanie zagra katowicki UE z liderami z Uniwersytetu Gdańskiego. Wygrana katowiczan dałaby im z kolei awans z pierwszego miejsca. “Morsy UG” mają bowiem 13 punktów, więc na wiosnę zagrają na pewno, ale trudno wyobrazić sobie, że odpuszczą starcie o wygraną w grupie.

Ostatnia runda fazy jesiennej AZS Edu Esports startuje już jutro. Potwierdzone transmisje na twitch.tv/esports_assoc prezentują się następująco:

  • wtorek, 19 stycznia, 19:00 – Politechnika Wrocławska vs Uniwersytet Wrocławski (CS:GO)
  • środa, 20 stycznia, 19:00 – Śląski Uniwersytet Medyczny vs Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Elblągu (LoL)
  • czwartek, 21 stycznia, 19:00 – Akademia Techniczno-Humanistyczna vs Katolicki Uniwersytet Lubelski (LoL)
  • piątek, 22 stycznia, 19:00 – Politechnika Poznańska vs Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy (CS:GO)
  • niedziela, 24 stycznia, 18:00 – Politechnika Poznańska vs Uniwersytet Kazimierza Wielkiego (LoL)
  • niedziela, 24 stycznia, 19:30 – Uniwersytet Wrocławski vs Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy (LoL)

Tekst: materiały prasowe AZS / pasja AZS