AZS Gdańsk

Koszykarze AMW najlepsi w Półfinale AMP

Koszykarze Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni byli bezkonkurencyjni w Półfinale A – Akademickich Mistrzostwach Polski. W meczu finałowym gdyńskiego turnieju pewnie pokonali Uniwersytet Gdański 96:57 (30:18, 25:15, 21:15, 20:9). W drodze do finału zawodnicy AMW pokonali wyraźnie wszystkich rywali.
W turnieju rozgrywanym w Gdyni dominowały zespoły ze środowiska gdańskiego. Obok wspomnianych drużyn AMW i UG do łódzkiego finału Akademickich Mistrzostw Polski awans uzyskała Politechnika Gdańska (3.miejsce)  i AWFiS Gdańsk (5.miejsce).  Jedyną drużyną z poza środowiska byli koszykarze UMK Toruń, którzy uplasowali się na 4.miejscu.  Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Mikołaj Wetliński (AMW Gdynia).

Organizatorami zawodów była Organizacja Środowiskowa w Gdańsku i Akademickie Centrum Sportowe Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.