AZS Gdańsk

FUTSALIŚCI AZS UG Z AWANSEM DO EKSTRAKLASY !

Pełen napięcia, nerwów i zwrotów akcji dwumecz z Sośnicą Gliwice przyniósł naszym reprezentantom upragniony awans do Statscore Futsalekstraklasy. Po zwycięstwie na własnym parkiecie 5:2 w rewanżu do rywale okazali się lepsi i wygrali 4:2. Jednak zaliczka trzech bramek przywieziona na Śląsk z Gdańska okazała się wystarczająca.

– Bardzo się cieszymy z tego awansu. W kilkunastoletniej historii sekcji ligowej będzie to już nasz siódmy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Jednak zdajemy sobie sprawę również z tego, że poziom sportowy oraz organizacyjny sukcesywnie się podnosi. Rywale mają duże budżety oraz ogromne wsparcie w swoich miastach, mecze są pokazywane w ogólnopolskiej telewizji sportowej, jest sporo bardzo dobrych obcokrajowców – zauważa Tomasz Aftański, z-ca Dyrektora CWFiS ds. sportowych. – My jednak mamy bardzo ciekawy zespół, który swoje szlify zbiera na kilku frontach. Jest to mieszanka doświadczenia z młodością wsparte świetną pracą trenera Wojciecha Pawickiego – dodaje Tomasz Aftański.

W całym sezonie 1. Polskiej Ligi Futsalu nasi studenci okazali się gorsi jedynie od… Legii Warszawa. Dwumecz barażowy emocjami mógł obdzielić całą kolejkę ligową. W rewanżu w Gliwicach nasi studenci rozpoczęli niemrawo i szybko stracili 2 bramki. Odpowiedź Mateusza Cymana (najlepszego strzelca drużyny w przekroju całego sezonu) wlała nieco spokoju w poczynania podopiecznych Pawickiego. Jednak napór gospodarzy nie ustawał. W końcowych minutach, przy stanie 3:1, gospodarze wycofali bramkarza i ostrzeliwali bramkę strzeżoną przez Kacpra Sasiaka. Nasz młody bramkarz kilkukrotnie uratował swój zespół od straty gola, a strzał Mateusza Wesserlinga przez całe boisko sprawił, że gospodarze musieli zdobyć aż 2 gole, aby wyrówna stan rywalizacji. Udało im się to tylko raz i bilety do Statscore Futsalekstraklasy pojechały do Gdańska.

– Jesteśmy dumni z naszych zawodników. Podkreślam ich wytrwałość w tym ciężkim covidowym sezonie. Duży wkład miał również sztab trenerski i organizacyjny. Dzięki temu awansowi jako Uniwersytet Gdański mamy od nowego sezonu dwa zespoły w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Wszak już od pięciu sezonów nieprzerwanie w Ekstralidze Futsalu Kobiet grają nasze studentki z AZS UG Futsal Ladies – kończy Tomasz Aftański.

Skład zespołu:

bramkarze: Kacper Sasiak, Jakub Grzywacz, Michał Jakubiak.

rozgrywający: Michał Horbacz, Mateusz Wesserling, Karol Majchrzak, Dawid Lewczuk, Wojciech Pawicki

skrzydłowi: Mateusz Osiński, Mikołaj Kreft, Jakub Domżalski, Szymon Kuzio, Karol Kaczmarek, Maciej Martynowski , Szymon Wroński

pivoci: Mateusz Cyman , Kewin Sidor , Maciej Urtnowski , Piotr Wardowski

trener: Wojciech Pawicki; asystent trenera: Jakub Domżalski; trenerzy przygotowania fizycznego: Andrzej Cieplik i Monika Trawczyńska, kierownik: Jakub Solecki; fizjoterapeuci: Wiktor Kowalczyk i  Kamil Sobczak.

Tekst : materiały prasowe AZS UG