AZS Gdańsk

Sukcesy koszykarskie w Łodzi

W dniach 20-23 maja w Łodzi królowała koszykówka akademicka. To właśnie tam odbyły się finały Akademickie Mistrzostw Polski kobiet i mężczyzn  w tej dyscyplinie. Bardzo dobrze w tej imprezie spisały się zespoły z naszego środowiska. Największy sukces odniosła męska reprezentacja Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, która została Akademickim Mistrzem Polski 2021! Zawodnicy z Gdyni byli faworytem tegorocznej edycji i nie zawiedli. W decydującym meczu pokonali innego pretendenta do złotego medalu Politechnikę Opolską 108:76. Warto podkreślić, że zespół AMW w całych tegorocznych rozgrywkach AMP pokonał wszystkich rywali.

W rywalizacji pań najlepiej spisała się drużyna Politechniki Gdańskiej, która zdobyła Akademickie Wicemistrzostwo Polski uznając wyższość Uniwersytetu Warszawskiego. Koszykarki PG zdobyły jednocześnie złote medale w typie uczelni technicznych. Bardzo dobre 6. miejsce zajęły koszykarki Uniwersytetu Gdańskiego, które jednocześnie zdobyły brązowe medale w typie uniwersytetów.

W rywalizacji panów poza wspomnianą drużyną AMW do Trójmiasta z medalami wrócili koszykarze Uniwersytetu Gdańskiego – brązowe medale w typie uniwersytetów i zawodnicy Politechniki Gdańskiej –  brązowe medale w typie uczelni technicznych