AZS Gdańsk

Finał AMP w Siatkówce Plażowej 2021

Zmagania w Akademickich Mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej zakończą tegoroczny cykl AMP. W poniedziałek rano na piaszczystych boiskach na plaży miejskiej w Gdyni rozpocznie się turniej z udziałem 29 par męskich i 32 żeńskich.

– Gdynia, jak co roku, stanie się stolicą siatkówki plażowej w wydaniu akademickim. Po raz pierwszy zawody odbywają się w lipcu, czyli już w okresie wakacyjnym, co z pewnością pozwoli uczestnikom poczuć letni klimat tego pięknego nadmorskiego miasta – mówi Piotr Walczak, prezes AZS Uniwersytetu Gdańskiego, organizator zawodów.

Prawo udziału w finale uzyskały po 32 pary kobiet i mężczyzn, ale z przyczyn losowych trzy męskie pary wycofały się z gry w finałach. W zawodach udział wezmą reprezentacje aż 33 uczelni z całej Polski. W rywalizacji kobiet najliczniejszą reprezentację będzie miał Uniwersytet Śląski w Katowicach, a w turnieju mężczyzn Uniwersytet Gdański i Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach – po trzy.

Indywidualnie tytułu mistrzyń Polski bronić będą Justyna Kozłowska i Weronika Antczak z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, a na starcie są też srebrne i brązowe medalistki sprzed roku. Z kolei w turnieju męskim tytułu broni para Michał Korycki i Adam Manios z Uniwersytetu Warszawskiego, a na plaży w Gdyni pojawią się również srebrni medaliści.

Zawody trwać będą przez trzy dni. Finały mają rozpocząć się w środowe południe. Organizatorem imprezy jest AZS Uniwersytet Gdański we współpracy z Gdyńskim Centrum Sportu. Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A. Sponsorem gdyńskich zawodów jest także Port Lotniczy w Gdańsku im. Lecha Wałęsy.

Tekst: materiały prasowe UG

Foto: Grzegorz Jędrzejewski