AZS Gdańsk

Zmarł Trener Kazimierz Zimny

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci Trenera  kol. Kazimierza Zimnego wybitnego sportowca i olimpijczyka, wieloletniego nauczyciela akademickiego, starszego wykładowcę Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UG.

W latach 1974–1991 pracował w Studium Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Gdańskiego. Następnie w Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu. Był trenerem lekkoatletów Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytet Gdański.

Kazimierz Franciszek Zimny, legenda polskiej lekkoatletyki, reprezentował Polskę jako biegacz na igrzyskach w Melbourne w 1956 roku i w Rzymie w 1960 roku. Był też znanym działaczem sportowym.

Za swoją działalność odznaczony został m.in. Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, trzykrotnie srebrnym Medalem za Wybitne Osiągnięcia Sportowe, Dyplomem Honorowym Polskiego Komitetu Olimpijskiego „Za działalność i zasługi dla rozwoju idei olimpijskiej”, Laurem Jerzego Buzka „za wyjątkowe dokonania” (2001), Medalem 700-lecia Tczewa (1960). W 1955, w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” wybrany został najlepszym sportowcem LZS-ów. W 2000 roku został wybrany sportowcem wszech czasów Wybrzeża w konkursie „Wieczoru Wybrzeża”.