AZS Gdańsk

Reprezentacja AZS Gdańsk z brązowym medalem Igrzysk !

Bardzo dobrze spisała się reprezentacja AZS Gdańsk podczas Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Studentów Pierwszego Roku. Zawody odbyły się w dniach 2-4.12.2022 w Katowicach.  Reprezentacja naszego środowiska składała się ze studentów uczelni – AMW Gdynia , Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Na Śląsku studenci pierwszego roku rywalizowali 9 dyscyplinach indywidualnych i zespołowych. Złote medale Igrzysk zdobyła reprezentacja Akademii Marynarki Wojennej w Futsalu i siatkarki Uniwersytetu Gdańskiego. Srebrne medale zdobył koszykarki UG, a z brązowymi medalami do Trójmiasta wrócili koszykarze Politechniki Gdańskiej.

Bardzo dobre rezultaty nasi reprezentacji osiągnęli, także w dyscyplinach indywidualnych. Na najwyższym stopniu podium w ergometrze wioślarskim stanęła Pola Wawrzyniak (UG), a brązowy medal zdobyła Aleksandra Warachewicz (UG).  Na podium Igrzysk stawali przedstawicie AZS Gdańsk w pływaniu:

• Tymoteusz Kwiatkowski – złoty medal – 50 metrów stylem motylkowym

Gratulacje dla wszystkich medalistów i całej reprezentacji AZS Gdański z zajęcie trzeciego miejsca w Igrzyskach Studentów Pierwszego Roku 2022!