AZS Gdańsk

Lokalny sport bez barier

Sport osób z niepełnosprawnościami to znaczniej więcej niż pasja czy praca nad kondycją. To walka z ograniczeniami, a także sposób na poprawę jakości życia pod kątem fizycznym i psychicznym. Jak zacząć prowadzenie sekcji dla osób z dysfunkcjami? Co jest niezbędne na start? Czy jest się czego obawiać?

W lutym i marcu w kilku miastach w Polsce odbędą się spotkania skierowane do pełnomocników rektorów ds. osób niepełnosprawnych, liderów AZS, trenerów, instruktorów oraz wykładowców akademickich.

Celem Konwentu Akademickiego Sportu Osób z Niepełnosprawnościami jest dyskusja nad lokalnymi inicjatywami aktywizującymi osoby z dysfunkcjami oraz omówienie problemów w rozpoczęciu upowszechniania kultury fizycznej. W drugiej części nie zabraknie pomysłów oraz dobrych praktyk w rozpoczęciu działań w środowisku lokalnym, np. z formami różnych zajęć ruchowych. Istnieje wiele aktywności dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, zarówno indywidualnych, jak i drużynowych. Przedstawione zostaną również inicjatywy centralne realizowane przez Akademicki Związek Sportowy.

Najbliższe spotkania:
– Gdańsk, 10.02., godz. 10:00, Rektorat UG, ul. Jana Bażyńskiego 8 (sala 411)
– Poznań, 14.02., godz. 13:30, DS Jowita UAM, ul. Zwierzyniecka 7 (sala A)
– Lublin, 27.02., godz. 9:00, Centrum Ecotech UMCS, ul. Głęboka 39

Organizatorem jest Akademicki Związek Sportowy. Projekt finansowany jest ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

fot. Ewa Milun-Walczak / Integracyjne Mistrzostwa Europy
grafika: Aneta Popławska