AZS Gdańsk

Żeglarze AWFiS Gdańsk najlepsi w Rewie !

W sobotę 6.05.2023r. reprezentacje pomorskich uczelni przybyły do Rewy, by po raz dziewiąty zmierzyć się w Akademickich Mistrzostwach Pomorza zorganizowanych przez AZS Gdańsk przy współpracy z Yacht Club Rewa i Pomorskim Związkiem Żeglarskim.

Na starcie stanęło 11 załóg, reprezentujących:

1) Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu,

2) Politechnikę Gdańską,

3) Uniwersytet Gdański,

4) Akademię Marynarki Wojennej,

5) Akademię Pomorską w Słupsku,

6) Uniwersytet Morski w Gdyni.

Pomimo bardzo wymagających warunków wiatrowych udało się rozegrać 4 wyścigi. W tym roku zawody zdominowała Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu. Załogi z tej uczelni zajęły pierwsze, drugie oraz czwarte miejsce. Regaty wygrała załoga w składzie: Kacper Paszek, Vanessa Bielawska i Bartłomiej Szlija. Załoga reprezentująca AWFiS wygrała wszystkie wyścigi poza jednym, którego nie mogła ukończyć ze względu na usterkę łodzi. Drugie miejsce zajęła załoga w składzie: Zbigniew Czubek, Krzysztof Fostiak i Robert Urbański, a na ostatnim stopniu podium stanął Marcin Styborski razem z Tomaszem Klimczukiem oraz Adranną Krysiak. Po rywalizacji na wodzie odbyło się wręczenie nagród i oficjalne zakończenie regat. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, drugie miejsce zajęła Politechnika Gdańska, a na trzecim miejscu uplasował się Uniwersytet Gdański. Wszyscy sternicy otrzymali symboliczne dyplomy, a załogi i uczelnie znajdujące miejsca na podium otrzymały również medale i nagrody.

Sobotnie regaty były pewnego rodzaju sparingiem przez Akademickimi Mistrzostwami Polski, które również odbędą się w maju. Mamy nadzieję, że wysoki poziom zaprezentowany na Akademickich Mistrzostwach Pomorza przełoży się na sukces pomorskich uczelni na szczeblu ogólnopolskim. Powodzenia!

Wyniki:

Komunikat koncowy Zeglarstwo 2023