AZS Gdańsk

AMP w Tenisie Stołowym – Finał 2023

Cieszymy się, że Gdańsk po raz drugi z rzędu będzie gościć najlepsze reprezentacje akademickie kobiet i mężczyzn w tenisie stołowym. Hala Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby to naszym zdaniem najpiękniejsze miejsce do rozegrania tych zawodów. W przeszłości w Gdańsku grał jeden z najlepszych polskich zawodników Andrzej Grubba, dziś w hali Jego imienia szkolą się młodzi zawodnicy. To właśnie w tym obiekcie najlepsze reprezentacje z całej Polski powalczą o medale AMP.
Tytułów Akademickich Mistrzów Polski bronią Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu (kobiet) i UMCS Lublin (mężczyźni). Wśród uczestników nie zabraknie czołówki tenisa stołowego. Wśród zgłoszonych zawodniczek są m.in. siostry Katarzyna i Anna Węgrzyn – medalistki indywidualnych Mistrzostw Polski (UE Wrocław), Konrad Kulpa, Damian Węderlich (Akademia Zamojska), Patryk Dziuba (Politechnika Rzeszowska) – 5. miejsce w indywidualnych MP.
W rywalizacji kobiet z dobrej strony będą chciały się pokazać zawodniczki gospodarzy – AZS Uniwersytet Gdański ubiegłoroczne brązowe medalistki AMP.  Julia Witkowska, Agata Szczuka, Zuzanna Błażejewicz i Maja Miklaszewska mają ligowe doświadczenie i z pewnością przed własną publicznością będą groźne dla rywalek.
Po raz drugi – co mamy nadzieje będzie już tradycją finału AMP zostaną wręczone nagrody MVP dla najlepszej zawodniczki zawodnika turnieju. W Gdańsku będą to upominki związane z Andrzejem Grubbą.
Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Organizator: AZS Uniwersytet Gdański
Partnerzy i sponsorzy: Uniwersytet Gdański, Miasto Gdańsk, Olivia Business Centre.