AZS Gdańsk

Za nami tydzień pełen sportowych emocji

Miniony tydzień przyniósł mnóstwo sportowych emocji i rywalizacji. Rozpoczęliśmy go od Półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym, których byliśmy organizatorem. Następnie przyszła pora na Akademickie Mistrzostwa Pomorza w lekkoatletyce oraz żeglarstwie, gdzie również pełniliśmy rolę gospodarza wydarzeń.

Nie zabrakło także wyjazdowych startów pomorskich uczelni w kolejnych odsłonach Akademickich Mistrzostw Polski. Minione dni były więc pełne sportowej walki, emocji i wielu świetnych występów. Czas podsumować ten intensywny tydzień!

Zmagania rozpoczęły się już w czwartek. Na kortach Arki w Gdyni organizowaliśmy Półfinał A Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym. Do Gdyni przyjechali studenci z 18 uczelni, którzy walczyli o awans do finałów.

W rywalizacji kobiet najlepiej zaprezentowała się Politechnika Gdańska. Trzecie miejsce zajął Uniwersytet Gdański, a czwarte Gdański Uniwersytet Medyczny. To właśnie te trzy uczelnie wywalczyły awans do finałów Akademickich Mistrzostw Polski. W zawodach uczestniczył także AWFiS Gdańsk, który ostatecznie uplasował się na 12. miejscu i nie awansował dalej.

Wśród mężczyzn również triumfowała Politechnika Gdańska, natomiast Uniwersytet Gdański zakończył rywalizację na 4. miejscu. Do finałów nie zakwalifikowali się studenci GUMed-u, którzy zajęli 7. miejsce, AWFiS uplasował się na 8. pozycji, a Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni zakończyła zawody na miejscach 17-18. Finały AMP w tenisie rozpoczną się 3 czerwca w Poznaniu.

Równolegle odbywały się Akademickie Mistrzostwa Pomorza w lekkoatletyce oraz żeglarstwie.

Lekkoatleci rywalizowali w sobotę. Najwięcej medali zdobyli studenci Politechniki Gdańskiej – łącznie 33 krążki: 11 złotych, 12 srebrnych i 10 brązowych. Uniwersytet Gdański wywalczył 25 medali: 10 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych. Dwa medale zdobył LKS Ziemi Puckiej – złoty i srebrny. Po jednym medalu wywalczyły również UP Słupsk, ANS Elbląg oraz AWFiS.

W niedzielę rozegrano Akademickie Mistrzostwa Pomorza w żeglarstwie. Zawody odbyły się w Redzie. W klasyfikacji drużynowej najlepszy okazał się Uniwersytet Gdański. Drugie miejsce zajął Uniwersytet Morski w Gdyni, trzecie GUMed, a czwarte Politechnika Gdańska.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężyła załoga Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w składzie: Mikołaj Merkler (sternik), Stanisław Mazur oraz Jakub Werner. Drugie miejsce zajęła ekipa Uniwersytetu Gdańskiego – Filip Frąckowiak (sternik), Mikołaj Miler i Antoni Kuźmiński. Na trzecim miejscu uplasowała się załoga GUMed-u: Antonina Ołowiak, Zuzanna Zajączkowska i Anna Sikorska.

Oprócz imprez organizowanych na Pomorzu, studenci rywalizowali także w Akademickich Mistrzostwach Polski w aerobiku sportowym, które odbywały się w Krakowie.

Wśród solistek siódme miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Helena Kamieniecka (GUMed), a ósma była Aleksandra Siruts (Politechnika Gdańska). Jednocześnie Aleksandra Siruts wywalczyła 3. miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych.

Wśród solistów znakomicie zaprezentował się student Politechniki Gdańskiej Dawid Tuszcz, który zdobył 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. W duetach trzecie miejsce zajęły Marcelina Dulak i Weronika Kowalczyk. W kategorii trio najlepsze okazały się studentki Politechniki Gdańskiej – Aleksandra Siruts, Kaja Kowalczyk oraz Sandra Wikarska.

W rywalizacji teamów 4. miejsce zajął GUMed, a 6. Uniwersytet Gdański. W klasyfikacji generalnej całych zawodów srebrne medale zdobyła Politechnika Gdańska, która jednocześnie zwyciężyła w klasyfikacji uczelni technicznych. Ósme miejsce zajął GUMed, a 12. Uniwersytet Gdański.

W Warszawie rozgrywane były półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej oraz koszykówce kobiet.

Świetnie zaprezentowały się wszystkie drużyny piłki ręcznej, które w komplecie wywalczyły awans do finałów AMP. Z drugiego miejsca awansował Uniwersytet Gdański, AWFiS zakończył turniej na 4. miejscu, a Politechnika Gdańska uplasowała się na 7. pozycji. Wszystkie trzy zespoły z Pomorza pojadą więc walczyć o medale mistrzostw Polski.

W półfinałach koszykówki kobiet najlepszą drużyną okazała się Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni. Studentki AMW wygrały turniej i awansowały do finałów z pierwszego miejsca. Tytuł MVP turnieju otrzymała Agata Gilmajster. Niestety Uniwersytet Gdański oraz AWFiS nie wywalczyły awansu, zajmując odpowiednio 10. i 11. miejsce.

W Katowicach odbywały się również Akademickie Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym.

W kategorii do 57 kg uczelni technicznych drugie miejsce zajęła Martyna Dędza z Politechniki Gdańskiej. W kategorii do 63 kg uczelni społeczno-przyrodniczych Alicja Komorowska z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zdobyła 3. miejsce. W kategorii do 69 kg triumfowała Kinga Łątkowska, a trzecie miejsce zajęła Helena Wójcik – obie reprezentujące Politechnikę Gdańską.

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com