AZS Gdańsk

WYNIKI:

TURNIEJ KOBIET – http://sport.koodi.pl/2024/amp/2324_amp_gdansk_k_final.pdf
TURNIEJ MĘŻCZYZN – http://sport.koodi.pl/2024/amp/2324_amp_gdansk_m_final.pdf

Finały AMP w Tenisie Stołowym po raz trzeci w Gdańsku

Już po raz trzeci z rzędu AZS Uniwersytet Gdański i Miasto Gdańsk będą gospodarzami Finału Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym. Tegoroczne zawody odbędą się w dniach 12-14.05.2024 w Centrum Szkolenia PZTS im Andrzej Grubby przy ul. Meissnera. Pierwszy dzień do przyjazd ekip, treningi i odprawa techniczna. Gry rozpoczną się w poniedziałek, a we wtorek poznamy nowych Akademickich Mistrzów Polski.

Tytułu wśród kobiet broni Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, a w rywalizacji mężczyzn Akademia Zamojska. W Gdańsku będziemy mogli zobaczyć po 16 najlepszych reprezentacji kobiet i mężczyzn wyłonionych w turniejach półfinałowych we Wrocławiu, Białymstoku i Krakowie. Prawo startu bez eliminacji w turnieju finałowym mają drużyny kobiet i mężczyzn gospodarzy – Uniwersytetu Gdańskiego. Z trójmiejskich uczelni bilety do finału wywalczyły ekipy Politechniki Gdańskiej – kobiet i mężczyzn oraz Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

„Zapowiada się widowisko na najwyższym poziomie. W gdańskim finale wystąpią zawodniczki i zawodnicy, którzy na co dzień w najwyższej klasie rozgrywek. W rywalizacji pań zobaczymy m.in. Annę i Katarzyn Węgrzyn, które uzyskały kwalifikacje na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. W rywalizacji mężczyzn wśród zgłoszonych zawodników możemy znaleźć m.in. Damiana Węderlicha, Adama Dosza czy Artura Grela grających w Lotto Superlidze.  Serdecznie zapraszamy do hali CS PZTS im. Andrzeja Grubby miłośników tenisa stołowego do kibicowania najlepszym drużynom akademickim” – Prezes AZS Uniwersytet Gdański Piotr Walczak

 

Program zawodów:

12.05.2024 przyjazd ekip, treningi odprawa techniczna

13.05.2024 godz. 9.00 – mecze grupowe, początek

14.05.2024 godz. 9.00 – faza pucharowa, finały, zakończenie AMP

 

Organizatorzy i partnerzy: AZS Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Gdański, Akademicki Związek Sportowy, Miasto Gdańsk, AZS Gdańsk

Patronat medialny: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego – PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.