AZS Gdańsk

Debiut Integracyjnych Mistrzostw Polski w Gdańsku!

W ostatni weekend, 4-6.12 na gdańskiej hali tenisowej przeprowadzono Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w tenisie stołowym! Ponad 40 zawodników z niepełnosprawnościami, reprezentujących 16 krajowych uczelni rywalizowało ze sobą podczas zawodów.

AZS Uniwersytetu Gdańskiego wraz z AZS Organizacją Środowiskową w Gdańsku oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego debiutowali w rolach organizatorów IMP AZS. Uczestnicy, ze względu na stopień sprawności, podzieleni byli na 8 kategorii, w obrębie których rywalizowali. Turniej odbył się w świątecznej i przyjaznej atmosferze, która udzielała się każdemu, kto miał okazję być na gdańskiej hali!

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach na Mistrzostwa przybył w najliczniejszym gronie, co z pewnością pomogło w wygraniu klasyfikacji drużynowej przez nich. AZS Uniwersytetu Gdańskiego nie tylko debiutował w roli organizatora, ale również w roli uczestnika! Łącznie podczas zawodów rozdano niemal 30 pucharów i tyle samo medali! Dodatkowo na każdego uczestnika oraz trenera czekał pakiet startowy zawierający pamiątkową koszulkę Mistrzostw, żel Ziaja do dezynfekcji rąk, książka oraz słodka, świąteczna przekąska!
Atmosfera towarzysząca przez cały turniej była świąteczna i przyjacielska co potwierdzają tylko opinie uczestników i organizatorów! „Integracyjne Mistrzostwa Polski to wspaniała okazja do spotkania się ze znajomymi z innych uczelni oraz do zdrowej rywalizacji w naszej ulubionej dyscyplinie! Jako reprezentant gospodarzy jestem dumny z tego jak przebiegły IMP i liczę na to, że za rok znowu spotkamy się w Gdańsku w jeszcze liczniejszym gronie!” mówi Kamil Latos z AZS Uniwersytetu Gdańskiego.
Przypomnijmy, że Integracyjne Mistrzostwa Polski trwają od 2016 r., z roku na rok zwiększając liczbę dyscyplin sportowych, co za tym idzie, przyciągają coraz więcej chętnych studentów, doktorantów oraz pracowników uczelni wyższych!
Cieszy nas ogromnie, że jako reprezentacja Gdańska możemy pomóc w rozwoju imprezy i mamy nadzieję zobaczyć się w podobnym, o ile nie liczniejszym składzie za rok!

Klasyfikacja końcowa zawodów:

Kat. C Kobiety:
SZEMIEL JULIA – UJD Częstochowa
SARZYŃSKA GABRIELA – Politechnika Wrocławska
CHORĄŻYK NATALIA – Politechnika Wrocławska

Kat. C Mężczyźni:
SZELIGA ADAM – UJD Częstochowa
RATUSIŃSKI KAROL – WSG Bydgoszcz
WOJNA KAROL – Uniwersytet Zielonogórski

Kat. B6 Kobiety:
STEFANIAK ANNA – UMCS Lublin

Kat. B8-9 Kobiety:
HOLZENBECHER KLAUDIA – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
PIETRZAK ALEKSANDRA – UAM Poznań

Kat. B6-8 Mężczyźni:
CHUDZICKI MAKSYK – AWF Kraków
OLCZAK MARIUSZ – Uniwersytet Jagielloński
NOWICKI ROBERT – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Kat. A Mężczyźni:
BŁASZCZYK MACIEJ – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Kat. B9-10 Mężczyźni:
MORUSIEWICZ HUBERT – Uniwersytet Zielonogórski
SPUREK MARCIN – Europejska Uczelnia Informatyczno Ekonomiczna w Warszawie
TKACZYK ADAM – Uniwersytet Śląski w Katowicach

Kat. D Kobiety:
PIETRZYK ANNA – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
RATAJCZAK MAGDALENA – Uniwersytet Zielonogórski
SZELIGOWSKA NATALIA – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Kat. D Mężczyźni:
GIERSZEWSKI PAWEŁ – WSG Bydgoszcz
SŁABY PAWEŁ – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
MORDAL DAMIAN – Politechnika Wrocławska

Kat. E Mężczyźni:
WRZOŁ SZYMON – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
BETKA TOMASZ – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
KWIATKOWSKI MARCIN – UKW w Bydgoszczy

Kat. E Kobiety:
ROSZAK PAMELA – UAM Poznań

Klasyfikacja drużynowa:
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
Uniwersytet Zielonogórski

Głównym sponsorem zawodów jest Grupa LOTOS. Partnerem Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w tenisie stołowym było Miasto Gdańsk. Projekt Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Organizatorem zawodów w tenisie stołowym był Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Gdańskiego oraz Organizacja Środowiskowa AZS Gdańsk.

Wydarzenie zostało objęte patronatem: JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Gdańska.

Tekst: Weronika Wieżynis
Zdjęcia: Wiktoria Dziurdź