AZS Gdańsk

Tylko UG pojedzie na finał AMP

Tylko jeden zespół z naszego środowiska uzyskał awans do Finałów Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu Mężczyzn, które w ostatnim tygodniu lutego odbędą się w Poznaniu. Uniwersytet Gdański w Półfinale A rozgrywanym w Toruniu zajął III miejsce eliminując w decydującym spotkaniu Politechnikę Gdańską.

W zawodach w Toruniu środowisko gdańskie reprezentowały trzy uczelnie – wspomniany Uniwersytet Gdański, Politechnika i AWFiS Gdańsk. W rozgrywkach grupowych zespołu UG i PG nie doznały porażki i awansowały do kolejnej rundy z pierwszych miejsc. Drużyna trenera Wojciecha Pawickiego pokonała UKW Bydgoszcz 5:1 i zremisowała z PUSS Piła 4:4. Zawodnicy trenera Andrzeja Busslera zremisowali z UMK Toruń 3:3, a następnie pokonali WSEiT Poznań  19:1 (!) i PUM Szczecin 13:2. Trzecia nasza drużyna AWFiS Gdańsk niestety doznała dwóch porażek i odpadła z gry o awans. Na pocieszenie zespół AWFiS w drugim dniu rozgrywek (o miejsca 9-12) pokonał PUSS Piła 5:0 i PUM Szczecin 10:1 zajmując ostatecznie 9. miejsce w turnieju.

A jak potoczyły się losy naszych zespołów w fazie pucharowej ? W ćwierćfinałach swoje mecze zgodnie wygrała Politechnika Gdańska (9:2 z AWF Poznań) i Uniwersytet Gdański (7:2 z Uniwersytetem Szczecińskim). Niestety oba zespoły musiały uznać wyższość rywali w półfinałach. UG uległo KJ TSW Toruń (0:4), natomiast od PG lepsi okazali się zawodnicy WSG Bydgoszcz. W meczu o III miejsce (ostatnie premiowane awansem do Finału AMP) doszło zatem do derbów Gdańska. W bratobójczym pojedynku lepsi okazali się zawodnicy UG, którzy pokonali „Polibudę” 5:2 i to właśnie Oni będą naszym jedynakiem na finałach w Poznaniu.