AZS Gdańsk

Politechnika Gdańska wygrywa w Łodzi

Badmintoniści Politechniki Gdańskiej wygrali półfinałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w strefie północnej. W Łodzi ubiegłoroczni wicemistrzowie okazali się lepsi od obrońców tytułu z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i już na tym etapie rozgrywek pokazali, że w tej edycji mają apetyt na złoto.

W rywalizacji półfinałowej w strefie A ostatecznie wzięło udział dziesięć drużyn, które w sobotę rywalizowały w dwóch pięciozespołowych grupach. Zgodnie z oczekiwaniami zwycięzcami grup zostały dwie najlepsze uczelnie poprzedniego finału – AWF Warszawa i Politechnika Gdańska. Dorobek obu zespołów był imponujący. AWF Warszawa odniósł komplet zwycięstw, oddając zaledwie jeden pojedynek i przegrywając tylko trzy sety w czterech meczach. Politechnika Gdańska także nie dała szans rywalom, wygrywając wszystkie spotkania ze stratą zaledwie jednego pojedynku i dwóch setów.

Na drugich miejscach uplasowały się Politechnika Poznańska i Uniwersytet Warszawski. W niedzielnych półfinałach niespodzianki nie było – faworyci zwyciężyli po 4:0 i spotkali się w finale. W decydującym meczu lepsza okazała się Politechnika Gdańska, która pokonała AWF Warszawa 4:1. Walka o tytuł w tym roku pomiędzy obiema uczelniami zapowiada się pasjonująco.

Zdecydowanie bardziej zacięta była rywalizacja o trzecie miejsce, w której UW wygrało z Politechniką Poznańską 4:3. Piąte miejsce zajęli studenci Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, zapewniając sobie tym samym prawo gry w turnieju finałowym.

Za tydzień w Krakowie odbędzie się turniej półfinałowy strefy B, do udziału w którym zgłosiło się aż 19 uczelni. O medale Akademickich Mistrzostw Polski badmintoniści powalczą w Łodzi w terminie 16-18 kwietnia 2021. Organizatorem finału ponownie będzie AZS Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS.

Klasyfikacja końcowa Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie Półfinał A, Łódź 12-14 marca 2021

  1. Politechnika Gdańska
  2. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
  3. Uniwersytet Warszawski
  4. Politechnika Poznańska
  5. Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie
  6. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  7. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
  8. Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika w Toruniu
  9. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
  10. Uniwersytet Gdański

Komplet wyników z turnieju jest dostępny TUTAJ.

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie imprezy na Facebooku.

Tekst: materiały prasowe AZS